Prosinec 2007

když řekneš ..... neříkej

27. prosince 2007 v 23:02 | Piškot... |  motta a citáty
Když řekneš lásce miluji Tě, neříkej jinému chci Tě.

Landart

27. prosince 2007 v 23:00 | Piškot... |  ostatní
Tejten článek mě velice zaujal a tak sem si řekla že ho (s prominutím) ukradnu .... tímto se chci omluvit autorce ...... tento článek sem našla na velice hezkém blogu http://nadezda.bloguje.cz/0708archiv.php
Landart je umělecký směr, který vznikl proto, že některým umělcům byly už galerie malé a připadly jim moc ... snobácké? (nemůžu najít to správné slovo) ... a tak přesunuli umění do přírody.
Začátky byly dost šílené, občas se spíš než o umění jednalo o vandalismus s velými zásahy do přírody. Příkladem budiž Robert Smithson a jeho spirály. Jednu nechal nechal postavit jako "zakroucenou promenádu" do moře a druhou vyrýt do kopce. [více zde ]
spirala
Nejhorší dílo, které jsem v souvislosti s Landartem viděla, byl kopec politý asfaltem. Jméno autora neznám, jeho záměr ano - chtěl simulovat erupci sopky. Další šílenost bylo dílo chlapa, který malým kartáčkem sbíral pyl z rostlin a až ho měl dostatek (což muselo trvat měsíce), tak ho nanesl na zem a stěny místnosti (postavené v galerii pro tyto účely). No a pak tam chodili lidi a dívali se na místnost plnou pylu ... no, alespoň nápad.
Do jaké míry je toto landart, je asi dost diskutabilní. Walter de Maria vybudoval v poušti Quemado (Nové Mexiko, USA) "Světelné pole". Tato část země se totiž vyznačuje velkým množstvím bouřek, a tak Walter postavil spoustu hromosvodů a za bouřky je opravdu na co koukat. [více zde ]
blesky
Christo a Jeanne Claude zase trpí obalovací úchylkou. Mezi jejich nejznámější díla patří obalené stromy a jedenáct obalených ostrovů. [více zde ]
stromy ostrovy
Co jsem zatím představila, jsou dosti megalomanské projekty, já osobně dávám přednost (zdánlivě) jednoduššímu, ale o to rafinovanějšímu stylu Andyho Goldsworthy. Jeho díla jsou to, co bych si já představila pod slovem landard, tvoří totiž čistě jen z přírodnin. Jeho nejznámější díla jsou z listí, kamenů, stébel a ledu. [více zde ]
listi strom led
Na plenéru jsme měli za úkol vytvořit nějaké dílo v přírodě. Nechtěla jsem dělat nic z toho, co jsme měli na přednášce o landartu, musela jsem si vymyslet něco originálního a to se mi, myslím, povedlo. Vzpomněla jsem si totiž na optické klamy v prostoru - z jednoho úhlu pohledu vzniká iluze, z jiných úhlů se obraz rozpadá. Dalo mi to dost práce, musela jsem najít vhodný terén, vymyslet, jak to provést, a zrealizovat to. Třetí část byla nakonec nejhorší, protože jsem tvořila ve stráni a musela jsem pořád běhat dolů kontrolovat, zdali výsledný efekt z toho jednoho úhlu vypadá tak, jak má. Navíc jsem jako podklad mechu na zemi používala vlhkou hlínu, kterou jsem pod strání vyrývala a nosila v kýblech nahoru. Na stromech vše drží tak, že jsem vytvořila na kmeni vrstvu jílu a do té mech zabodávala suchým jehličím z borovice. Vše pomocí přírodnin - jako Andy.
linie pohled
Landart mě nadchnul, člověk musí hodně přemýšlet, aby přišel na něco originálního, potom zapojí celé tělo, aby něco vytvořil a to vše ve spojení s přírodou. I přes tu všechnu práci to byla příjemná relaxace, rozhodně větší než například akvarel.
landart.jpg

když pochopíš...

27. prosince 2007 v 22:50 | Piškot... |  motta a citáty
" Když potopíš nepotopitelné,
Když se naučíš létat,
Když zastavíš čas,
Když splníš aspoň jeden ze zlatovlásčiných úkolů,
Prostě když uděláš nemožné,
pak jsi opravdu zamilovaný...
Nevěříš ?
Pak miluj a pochopíš čeho je schopná láska.. "

milovat znamená...

27. prosince 2007 v 22:46 | Piškot... |  motta a citáty
Milovat znamená trpět,toužit a předstírat!!!
Trpět ze štěstí druhého,
toužit po tom,kdo nikdy nebude náš
a předstírat smích,když srdce krvácí....

láska a smrt je to rozdíl???

7. prosince 2007 v 15:50 | Piškot... |  motta a citáty
Kdo nelíbá, je jako mrtvý.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Bát se lásky znamená bát se života, a ti , kdo se života bojí, jsou již ze tří čtvrtin mrtvi.
Milovat znamená trpět, nemilovat, znamená smrt.
Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost, že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Ti, které jsme s láskou uctívali, vlastně ani neumírají. Neusilují už o nic, nic nekonají, nehovoří k nám, nic po nás nepožadují. A přece, kdykoli si na ně vzpomeneme, cítíme, že nám hledí do duše, že s námi cítí, že nás chápou, že schvalují nebo neschvalují naše počínání.
Skutečná Láska je jako Smrt. Nevíš, jak vypadá, kdy k tobě přijde, cesta zpět k ní není, každého v životě jednou čeká a zanechá v něm nepopsatelné krásno.
//<![CDATA[ //]]>

konec...

7. prosince 2007 v 15:49 | Piškot... |  motta a citáty
Až temnota pohltí mou duši, až mé tělo bude odpočívat v rakvi, pak má mysl bude mít konečně klid! Nejde vrátit minulost.. ale jde něco udělat pro budoucnost.

smutné kravičky

1. prosince 2007 v 12:14 | Piškot... |  ostatní