Červenec 2008

konec - definitivne

31. července 2008 v 22:47 | Piškot... |  můj svět
tímto nemyslím blog ale můj vysněný vztah
vcerejsek je historii, zítřek tajemstvím, dnešek je dar .... njn náš vztah je historii ... hlavně že mě krmil kecam, že mi nikdy neublíží, že mě miluje, že mě nechce stratit a teď? "asi urcite nechodime!" jedna blbá věta a všechny sny sou v háji jo možná to opravil "promin mam te rad jen jako dobrou kamaradku" ale tu první hnusnou větu si moh strčit někam ..... 30.7 2008 se pro mě zapsal jako den "smutku"? Možná příští rok se tejtomu zasměju a řeknu si jo byla sem blbá a naivní ale dneska ne ... proč mi to udělal? Proč zrovna den před svátkem? ... že by dárek ... díky tejten sis moh nechat .... hlavně že budeš šťastnej ... bude mě hřát ta skutečnost, že to milováné žije... nejkrásnější ráj na zemi je ráj vzpomínek ... a já nezapomenu na krásný 4 měsíce a tejden k tomu ... byla to jedna etapa mího života - krátká, krásná, nevýdaná .... nezapomenu
Promiňte ale já se musela vykecat
*
*
*
14.8 2008 - sem v pohodě v naprostý pohodě
Nepřestala sem tě milovat, jenom sem se naučila bez tebe žít ... nebylo to sice snadné, ale bylo to lehčí než zapomenout
http://zdendart.hippy.cz/obrazky/konec_sveta.jpg

přestávka

29. července 2008 v 12:33 | Piškot... |  můj svět
Ahojik lidičky
Promiňte, že jsem sem nic nepřidávala ale jak jsou ty prázdniny tak vůbec na blogís nemám čásek. Tak si asi udělám plánovanou přestávku a začnu sem dávat články až po prázdninách (nebo kdybych se moooc nudila).
Doufám že si na tento blogís neodvyknete chodit a že sem budete stále chodit i po této přestávce.
Můžete si přečíst znovu staré články a psát k nim komentáře a nebo mi můžete do "zpráva autorovy" napsat nějaké připomínky co by ste tu chtěli.
Papa Piškot...
http://www.humanart.cz/art/1340/1340-1208279216.jpg

utrpení zvířat (STOP)

5. července 2008 v 18:57 | Piškot... |  ostatní

Kožichy nosí krásná zvířata a oškliví lidé

Norci se bezradbě tlačí na straně své příliš malé klece. V jejich očích je patrný strach. Někteří panicky skáčí do výšky a snaží se dostat z klece. Jiní ztuhle kouší do podlážky, na které se kupí hromada výkalů. Ty se hemží červy... To je scéna, která se i přes protest ochránců zvířat odehrává na většině kožešinových farem v Německu. Nejhorší na tom je, že nošení pravých kožichů se dnes už tolik nekritizuje jako dřív.
Liška v čelisťové pasti /6,3kB/
Hvězdy jko topmodelka Naomi Campbell, která se dřív zapojovala do petice proti nošení pravých kožešin, se dnes klidně objevuje v norkovém kožichu. Kožešina je na prvním místě modních žebříčků, být šik je prostě nejdůležitější...Tři čtvrtiny ze 40 milionů kožešinových zvířat, která jsou zabita kvůli výrobě kožichů, čepic a rukavic, jsou pěstovány na kožešinových farmách. Jde především o norky, llišky, tchoře, činčily a bobry. Jejich život je krátký: norci jsou zabíjeni ve věku 5-ti měsíců, lišky zhruba v 9-ti. Samičky mohou žít déle, aby se mohli starat o svoje mláďata. Neustálý neklid v příliš malých klecích a strach z chovatelů dohánějí zvířata k šílenství. Buď ztuhle a tiše hryžou klec nebo zběsile pobíhají z jednoho konce do druhého.
zv2.jpg (19054 bytes)
Lišky jsou drženy v klecích po čtyřech. Klec má 100x100x100cm . Vězení norků a dalších zvířat jsou ještě menší. Norci, kteří mají klec 90x30x40cm musí stačit pro čtyři kusy. Norci zažívají peklo a mnohdy mrzačí sami sebe. Lišky, které jsou drženy v malém prostoru často začnou požírat sami sebe. Ale velikost klecí není jediný problém. Spousta klecí se nachází na volném prostranství a nejsou tak chráněni před nepřízní počasí. Horko je pro norky, kteří jsou zvyklí na zimu, velkým utrpením. V zimě naopak zvířata přimrznoou ke kovovým tyčím klece.
Zabití el. proudem /7,3kB/ 12,5kB
Jejich trápení ale nekončí, ani když je vedou na smrt. Protože farmářům jde jen o kožešinu, volí metody, kdy bude kožešina nejméně poničena. Malá zvířata jsou uzavřena až po dvaceti kusech do malé krabice nebo bedny. Do té je zavedena hadice, ze které proudí horký výfukový plyn z auta. Zvířata se otráví a udusí.Ale jedovatý plyn zvířata občas neusmrtí a tak se někdy stane, že jsou zaživa stahovány z kůže. Větší zvířata, jako třeba lišky, dostanou na tlamu kovový kroužek a do konečníku je jim strčena tyč. Zabije je vývod elektrického proudu. Existuje řada dalších příšerných metod- infekce jedu, zlomení vazu nebo smrt způsobená vysokým tlakem v plynové komoře.
Chov v klecích /7,5kB
marta.jpg (4761 bytes)
Krása je relativní pojem a již od nepaměti
je známo, že ani ty nejdražší šperky
a kožichy neudělají z ošklivého člověka krásného.
Krása totiž vychází z krásné duše a krásnou duši
mají lidé, kterým bolest ostatních živých
tvorů není lhostejná. Mnoho lidí na světě
už pochopilo, že krása kožichů
je zaplacena bolestí a utrpením zvířat.
Přidejte se k nim.
Marta Kubišová
čestná členka Nadace na ochranu zvířat

umírá... <3

4. července 2008 v 14:54 | Piškot... |  básničky
Umírá dívka, život má na vlásku,
odneste léky umrá na lásku...
http://i3.cn.cz/3/1159952242_200610040156_DDDOSFZDR_1.jpg

moje tvorba

4. července 2008 v 14:50 | Piškot... |  básničky

četla jsem...

4. července 2008 v 14:49 | Piškot... |  vymyšlené příběhy
Četla jsem knížku....
Byla o dívce...
Ta dívka trpěla, tak jako trpím já....
Víš proč???
Byla zamilovaná...
Tak jako já jsem do tebe...
On ji nechtěl....
tak jako ty nechceš mě...
Ale přece jen není o mě....
Víš proč???
Nakonec si padnou do náručí....
Ale já zůstanu bez tebe....
Milovala jsem tě,
miluju tě,
a nejvíc se bojím toho,
že tě budu milovat ještě dlouho...
I přes to, že nechci!
http://news-libraries.mit.edu/blog/wp-content/uploads/2007/11/book_sale.jpg